diego
05 فروردین 1402 - 00:09

وقوع ۲۶۰ تصادف جاده‌ای نوروزی در استان قزوین / ۸۸ درصد تصادفات خسارتی بود

فرمانده پلیس راه استان قزوین گفت: از ابتدای اجرای طرح ترافیک نوروزی تا امروز ۲۶۰ فقره تصادف جاده‌ای در محورهای مواصلاتی برون‌شهری استان قزوین رخ داده که ۸۸.۵ درصد این تصادفات خسارتی بوده است.

فرهاد ذاکری‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح ترافیک نوروزی یعنی از 25 اسفندماه تا روز گذشته بیش از 8 میلیون تردد جاده‌ای در استان قزوین داشتیم، اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح ترافیک نوروزی 260 فقره تصادف جاده‌ای در محورهای مواصلاتی برون‌شهری استان قزوین رخ داده که 88.5 درصد این تصادفات خسارتی (منجر به خسارت) بوده است.

وی با بیان اینکه 230 فقره تصادف خسارتی در 9 روز اخیر رقم خورده است، اضافه کرد: همچنین 27 فقره تصادف جراحتی (منجر به جرح) و 3 فقره هم تصادف فوتی (منجر به فوت) در مسیرهای مواصلاتی برون‌شهری استان قزوین رخ داده است. البته میزان فوتی‌ها 4 نفر بوده؛ چرا که یکی از اتباع افغانی به خاطر تصادف با یک خودرو در یک محور فرعی فوت کرده است.

ذاکری‌منش ادامه داد: 130 راننده متخلف مسئول اصلی تصادفات جاده‌ای استان قزوین بودند که متناسب با میزان تخلف با هر کدام از این رانندگان برخوردهای قانونی صورت خواهد گرفت.

رئیس پلیس راه استان قزوین همچنین با اشاره به وضعیت ترافیک در آزادراه‌های استان قزوین گفت: با توجه به اینکه بخشی از مسافران به خاطر ماه رمضان در حال برگشتن به خانه هستند، ترافیک در آزادراه‌های قزوین-کرج و قزوین-رشت نیمه‌سنگین بوده، اما وضعیت ترافیک روان است.

ذاکری‌منش افزود: هر چند در برخی ساعات به دلیل انسداد محورهای شمالی و به ویژه محور چالوس شاهد ترافیک سنگین و تراکم بالای خودروها در آزادراه‌های استان قزوین بودیم، با این حال هیچ‌گونه محدودیتی برای عبور و مرور خودروها در هیچ‌کدام از محورهای مواصلاتی استان قزوین اعمال نمی‌شود و توصیه ما این است که رانندگان از مسافرت در شب خودداری کنند.

انتهای پیام/

 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1108514