diego
04 فروردین 1402 - 05:01

انسداد جاده کندوان تا ایمن سازی کامل

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت: جاده کندوان به دلیل رانش و ریزش سنگ مسدود شد و تا ایمن‌سازی کامل بسته می‌ماند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، رضا علیخانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران درباره مسدود شدن جاده کندوان به‌دلیل رانش و ریزش سنگ از کوه، و بحران پیش‌بینی نشده پیش آمده برای مازندران، اظهار کرد: اولویت اول حفظ سلامت جان مسافران است و برای در امان ماندن شهروندان و گردشگران، جاده کندوان مسدود شد.

وی با بیان اینکه رانش و ریزش دائمی از کوه در طول مسیر جاده کندوان در دو روز اخیر موجب شد تا تصمیم بر انسداد گرفته شود، گفت: این تصمیم با هماهنگی پلیس راه و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گرفته شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران از آغاز عملیات رهاسازی سنگ و نقاط رانشی و ریزشی کوه در مسیر جاده کندوان خبر داد و یادآورشد: براساس برنامه اگر مشکلی پیش نیاید کار ایمن‌سازی این جاده تا بعدازظهر فردا باید پایان پذیرد.

علیخانی با اشاره به اینکه به دلیل بسته بودن جاده کندوان، تردد مسافران غرب مازندران به سمت جاده هراز و جاده سوادکوه کشیده شده است، تصریح کرد: تمام تلاش مجموعه استان بر آن است تا کندوان هرچه زودتر بازگشایی و به زیر بار ترافیکی برود.

وی با بیان اینکه نوروز امسال شاهد بارش برف در جاده‌ها و رانش سنگ از کوه بودیم که این موارد تلاش بیشتر راهداران و همه عوامل را بیشتر کرده است، خاطرنشان کرد: قبل از آغاز سال جدید، استان مازندران علاوه بر آمادگی استقبال از مسافران، در آماده‌باش کامل برای رویارویی با بحران احتمالی قرار گرفته بود و در روزهای اخیر همه عوامل در جاده‌ها حضور دارند. 

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 1107338